Zihin insan davranışlarında bilgi deposu görevini yapar. Davranışlar öncesi farkında olduğumuz veya olmadığımız, çok dinamik bir düşünce trafiği yaşanır. Kişi bilgisi seviyesinde düşünebilir.
Bilginin dizaynı ve kontrollü olması, anlaşılmasını kolaylaştırır. Bilginin ve anlaşılmanın sağlıklı olması için, insanın ve toplumun zihin haritası netleşmelidir.
Zihin haritası, bilgi, tecrübe ve inanç ile şekillenir. Kültürel unsurların temel dinamiklerini zihin haritaları oluşturur.

Yorumlar   

#5 dilara 03-05-2012 20:44
bir şey bulamıyorumm :-) ;-) :D ;-) :sad: :sad: :o 8) :P :-* :cry:
#4 özlemimsin 06-02-2012 15:04
:D benim ihtiyacım yok bu şeylere selamunhellolar
#3 heminsert 10-03-2011 01:39
Değerli öğrencimiz, Türkler ve Müslümanlık konusundaki zihin haritasından tam maksat nedir? Eğer bu konu ile ilgili hatırlatıcı bilgiler ise kronolojik bir sıra ile Türklerin İslam ile buluşmalarından itibaren kurulan devletler, yetişen önemli alimler, medeniyet tarihi gibi konular ön plana çıkabilir.
#2 ebru 10-03-2011 00:43
slm din kültürü ve ahlak bilgisi ikinci sınıf öğrenncisiyim türkler ve müslümanlık ünitesinden zihin haritası çıkarmam gerekiyor ne yapmalıyım?? bir şey bulamıyorum :sad:
#1 kendisini dinlemeyen adam 03-08-2009 11:25
Saygıdeğer hocam bir de hayallerimizle oluşturduğumuz zihinsel resimler vardır...İnsanı n zihin tualinde hayal fırçalarıyla oluşturduğu resimler... Genelde bu resimler olmak iatediğimiz biz hakkındaki resimlerdir...B ireyin kendine dair kanaatleri, inançları, yargıları olumlu şekilde yapılandırıldığ ında zihinsel resme uygun yaşamayı başardığında yaşamdan daha doyurucu bir tad alacaği inancındayım... Bu genelde absürd düşüncelerin cesaretle gerçekçilikle harmanlamasını gerektirir...Zi hinsel resmim: "bana konferans salonlarını verin koltuklar yerinden oynasn" :-)