Aile Danışmanlığı

Aile Danışmanlığı, tarafların profesyonel yardım almakta zorlandığı bir sahadır.

Zira toplumsal kodlar bu noktada devreye girer. "Kol kırılır yen içinde kalır." Kim ne der, bazı şeylerle yüzleşmek mi gerekir? gibi gerekçeler danışmanlık hizmeti almayı geciktirebilir.

Ancak bazen aile içinde gerginlik anları oluşabilir. Bu süreci iyi yönetebilmek gerekir. Çok defa ciddi bir problem olmaksızın bazı basit olaylar bardağı taşırabilir.

Bu süreç iyiden yana değiştirilmeye çalışılmalıdır. Böylesi bazı durumlarda profesyonel destek ve rehberliğe ihtiyaç duyulabilir. Bu noktada iletişime geçilebilir.

Devamını oku: Sevgi, Aşk, Hayat Arkadaşı ve Evlilik
Sevgi, insan ve toplum hayatının en değerli kavramlarındandır. Ancak kim bu sevgi kavramını nasıl anlıyor, yorumluyor ve uyguluyor? Sevginin yoğun ve tek kişiye yönelen güçlü hali aşk olarak karşımıza çıkar. Farklı şeylere aşk
Devamını oku: EŞLERDEKİ MANEVİ BİRLİĞİ BOZAN NEDİR?
Eşlerin manevi huzurunu en çok bozan şey, günlük olayları gereğinden fazla büyüterek şikayette bulunmaktır.
Günlük hayatın akışında aslında hiç de önemli olmayan olayları büyütmekle bir insan, yalnız kendi kendine hayatı zehir
Devamını oku: AİLE HAYATINI NASIL RENKLENDİRMELİ?
Zaman zaman değişiklik yapmak suretiyle monotonlaşan aile hayatını renklendirmelidir. Hep tek düze sürüp giden bir hayat, her iki tarafın da verimliliğini düşürebilir veya asabını bozabilir.
Arada bir değişiklik yapmak, tatile
Devamını oku: KAYNANA - GELİN NEDEN GEÇİNEMEZLER?
Kaynana ve gelin geçimsizliğinin arkasında, her ikisinin de aynı kişiyi sevmeleri ve sevdikleri kişiyi paylaşmaya hazır olmamaları vardır. Her iki taraf da inat edecek olursa, arada anlaşma olmaz.
Anlaşmazlıkların büyümesinin