Kaynana ve gelin geçimsizliğinin arkasında, her ikisinin de aynı kişiyi sevmeleri ve sevdikleri kişiyi paylaşmaya hazır olmamaları vardır. Her iki taraf da inat edecek olursa, arada anlaşma olmaz.
Anlaşmazlıkların büyümesinin nedeni her iki tarafın da, durumu sevdikleri kişiye ileterek onu müşkül durumda bırakmalarıdır.
Erkek, bir taraftan annesi, öteki taraftan eşi söz konusu olduğu için ne yapacağını bilemez ve mutlaka taraflardan birini kırmak zorunda olduğunu zanneder.
Kalbini kırdığı taraf da bunu erkekten bilmez, anlaşmazlığa düştüğü taraftan bilir.

 

Yorumlar   

0 #1 k.d.a 16-12-2009 15:15
Ben çok şaşırıyorum bu işe, insanlar büyüyor yetişiyor ama bazı çocuklukları bırakamıyorlar nedense... İki çocuk bir oyuncak kamyonu paylaşamıyır ve kavgaya tutuşuyor sonra bir yetişkin geliyor durumu tatalıya bağlıyor... Ortada her iki taraftan da sevilen birisi var (damat). Bir anne, yetişkin olarak düşünmeli gelinle arasında duygudaşlık oluşturmalı... Gelin konumunda olan birey de cephe almak veya eşine vesvese vermek yerine kaynanasıyla aralarında köprüler kurmalı... Yaşanılan sorunlarda birbilerini suçlamak yerine sorunu kendi dışlarında görüp birbirlerine yakınlaştırıcı bir unsur olarak kullanmalılar. kafa kafaya ve gönül gönüle verip birlikte çözümler geliştirmeliler.. Odak noktası şahıslar değil problemin kendisi olmalıdır..

Yorum ekle

Her Seferinde Aşağıdaki Bilgileri Doldurmak İstemiyorsanız Sitemize Üye Olarak Direk Yorum Yapabilirsiz.


Güvenlik kodu
Yenile