Bazen insan, bazı konuların içinden çıkamaz. Oraya koyar almaz, buraya koyar dolmaz. Bilhassa yetişme ve gençlik dönemlerinde çok karşılaşılabilir böyle durumlar ile... Aslında çözümü çok zor olmayan bazı konular takıntı haline bile gelebilir. Böylesi zamanlarda güven duyulan, tecrübeli ehil kişiler ile sohbet ve paylaşım ve profesyonel danışmanlık problemi çözebilir.
Dertleşme denilen olgu, sağlıklı iletişimin önemli bir parçası olabilir. Doğru kişi ile yapılan dertleşme, meselenin çözümüne de ciddi katkı sağlayabilir. Farklı bilgi ve bakış açılarına kavuşma, tecrübe ve bilgi paylaşımıyla mümkün olabilir. Bazen dert ve sıkıntıyı sadece anlatmak bile, kişiyi rahatlatabilir. Bu noktada güven çok önemlidir. Açığa çıkan konuların hiçbir şekilde kötüye kullanımayacağı garantisi olmalıdır. Dert ve problemleri daima içe atmak, bazen taşınmaz yük haline dönüşebilir. İletişimler, bunun için değerlendirilebilir.

Yorumlar   

0 #1 nlay.. 30-11-2011 23:30
merhabalar
sizinde yazdıgınız gibi bazen insan düşüncelerinin içinden çıkamıyor.. yalnızım ve hiç kimselere güvenmediğim için arkadasım yok. içimi dökemiyorum.. biraz dertleşmem gerkiyor bana yardımcı olurmusunuz ?

Yorum ekle

Her Seferinde Aşağıdaki Bilgileri Doldurmak İstemiyorsanız Sitemize Üye Olarak Direk Yorum Yapabilirsiz.


Güvenlik kodu
Yenile