Multithumb found errors on this page:

Could not create image: /home/eminsrt/public_html/cache/multithumb_thumbs/b_330_280_16777215_01_images_017VefatMiras.png. Check if you have write permissions in /home/eminsrt/public_html/cache/multihumb_thumbs/

b_330_280_16777215_01_images_017VefatMiras.png Ölüm gerçek, miras haktır. Ancak insanımız «hak» gibi Rabbimizin sıfatlarından olan bir şeye bile sahip olurken, hangi badirelerden geçmektedir. Etrafımıza baktığımızda, kaç ailede kardeşlerin miras taksimi noktasında doğru adım atamadıklarından ihtilafa düştüklerini görebileceğiz.
Miras, zamanında ve doğru şekilde paylaşılamadığından, helal kazanca haram bulaşabilmekte, kardeşlik ve aile bağları tehlikeye girmektedir. Vefat için kardeşler bir araya geldiğinde, taziyeden ayrılmadan önce, tereke konusu müzakere edilip, borç vs. netleştirilip miras taksimi yapılıp sonuca gidilmelidir. Aksi halde bilhassa gurbette olan kardeşlerin bir araya gelip karar almaları mümkün olmamakta, fitne ve tama ön plana çıkıp işler çıkmaza girmektedir.
Ailevî gelişimde bu hususu da dikkatten uzak tutmamalıdır.

Yorumlar   

0 #1 Gulsade 10-02-2017 23:03
Soyleki benim dusunceme gore anne baba daha vefat etmeden taksimini yapmalidir aksi takdirde mirascilar veraset davasiyla bir cok zorluklarla karsi karsiya kalmaktadir miras taksimi iicn neden anne babanin vefati beklenir amlamis degilim yanlismi dusunuyorum acaba?
Yöneticiye raporla

Yorum ekle

Her Seferinde Aşağıdaki Bilgileri Doldurmak İstemiyorsanız Sitemize Üye Olarak Direk Yorum Yapabilirsiz.


Güvenlik kodu
Yenile