Multithumb found errors on this page:

Could not create image: /home/eminsrt/public_html/cache/multithumb_thumbs/b_330_280_16777215_01_images_6688838sistemdeer.png. Check if you have write permissions in /home/eminsrt/public_html/cache/multihumb_thumbs/

b_330_280_16777215_01_images_6688838sistemdeer.png Bilindiği üzere işletim sistemi, bilgisayarda çalışan, donanım kaynaklarını yöneten ve çeşitli uygulama yazılımları için yaygın servisleri sağlayan, diğer yazılımların çalışması için temel görevi üstlenen bir yazılımdır.
İnsanın maddi ve manevi donanımlarını işleten sistem de inanç ve değerleridir. Kişinin, doğumundan itibaren; ailesi, yetişmesi, bilgi, eğitim ve tecrübeleri bu sistemi besleyen unsurlardır. Hepsinin hizmet edip beslediği inanç ve değerler, kişinin tutum ve davranışlarında temel unsurdur.
Bu sistemdeki yükleme ve güncelleme, kişinin hayat kalitesini belirler. Günlük hayatta, yeme içme, giyme gibi bedeni ihtiyaçlar olduğu gibi, sevgi, ibadet ve manevi yönelişler gibi ruhi bakım da gerekmektedir.
İnanç; ilk insan, ilk peygamberle dünyanın ve hayatın başlangıcına kadar varan bir gerçekliktir. Allah hiçbir dönemde kulunu rehbersiz bırakmamıştır.
Değerler, insanın oluşturduğu, kültürün içindeki en önemli huzur ve mutluluk vesileleridir. Bunları hayatından çıkarıp maddileşen insan, stres ve bunalım batağına kendisini atmış, işletim sistemindeki gedikleri kapatmamış olur.
Kullandığı telefonun kalite ve sistemini önemseyen insan, kendi işletim sistemi inanç ve değerlerini de güvenilir kaynaklardan yüklemeli ve güncel tutmalıdır.

Yorum ekle

Her Seferinde Aşağıdaki Bilgileri Doldurmak İstemiyorsanız Sitemize Üye Olarak Direk Yorum Yapabilirsiz.


Güvenlik kodu
Yenile