Zihin insan davranışlarında bilgi deposu görevini yapar. Davranışlar öncesi farkında olduğumuz veya olmadığımız, çok dinamik bir düşünce trafiği yaşanır. Kişi bilgisi seviyesinde düşünebilir.
Bilginin dizaynı ve kontrollü olması, anlaşılmasını kolaylaştırır. Bilginin ve anlaşılmanın sağlıklı olması için, insanın ve toplumun zihin haritası netleşmelidir.
Zihin haritası, bilgi, tecrübe ve inanç ile şekillenir. Kültürel unsurların temel dinamiklerini zihin haritaları oluşturur.

Yorumlar   

0 #4 özlemimsin 06-02-2012 17:04
:D benim ihtiyacım yok bu şeylere selamunhellolar
0 #3 heminsert 10-03-2011 03:39
Değerli öğrencimiz, Türkler ve Müslümanlık konusundaki zihin haritasından tam maksat nedir? Eğer bu konu ile ilgili hatırlatıcı bilgiler ise kronolojik bir sıra ile Türklerin İslam ile buluşmalarından itibaren kurulan devletler, yetişen önemli alimler, medeniyet tarihi gibi konular ön plana çıkabilir.
0 #2 ebru 10-03-2011 02:43
slm din kültürü ve ahlak bilgisi ikinci sınıf öğrenncisiyim türkler ve müslümanlık ünitesinden zihin haritası çıkarmam gerekiyor ne yapmalıyım?? bir şey bulamıyorum :sad:
0 #1 kendisini dinlemeyen adam 03-08-2009 14:25
Saygıdeğer hocam bir de hayallerimizle oluşturduğumuz zihinsel resimler vardır...İnsanın zihin tualinde hayal fırçalarıyla oluşturduğu resimler... Genelde bu resimler olmak iatediğimiz biz hakkındaki resimlerdir...Bireyin kendine dair kanaatleri, inançları, yargıları olumlu şekilde yapılandırıldığında zihinsel resme uygun yaşamayı başardığında yaşamdan daha doyurucu bir tad alacaği inancındayım...Bu genelde absürd düşüncelerin cesaretle gerçekçilikle harmanlamasını gerektirir...Zihinsel resmim: "bana konferans salonlarını verin koltuklar yerinden oynasn" :-)

Yorum ekle

Her Seferinde Aşağıdaki Bilgileri Doldurmak İstemiyorsanız Sitemize Üye Olarak Direk Yorum Yapabilirsiz.


Güvenlik kodu
Yenile